ks. Paweł Sobierajski

Tenor, urodzony w 1966,  kapłan – animatorks.sobierajski Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Sosnowieckiej, absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (doktor nauk teologicznych), Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (doktor habilitowany wokalistyki) oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (psycholog muzyki).

Edukację wokalną na Wydziale Wokalno-Aktorskim katowickiej Akademii Muzycznej ukończył w 1999 w klasie śpiewu solowego maestry Anny Kościelniak, uczennicy legendarnej Ady Sari, zdobywając dyplom z wyróżnieniem. Obecnie prowadzi klasę śpiewu solowego na tejże uczelni oraz wykłady z pedagogiki i metodyki nauczania.

Jest laureatem głównych nagród międzynarodowych konkursów wokalnych w Karlowych Varach (1997) i Trnawie (1998). Ma na swym koncie nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji. Koncertował na Litwie i na Słowacji oraz w Czechach, Austrii, Niemczech, Francji i Belgii. Współpracuje z wieloma solistami, chórami i orkiestrami, wykonując szeroki repertuar oratoryjno-kantatowy, arie operowe oraz pieśni ze światowego repertuaru.

Jako autor kilkunastu publikacji naukowych z dziedziny komunikacji interpersonalnej oraz pedagogiki i psychologii muzyki, od 2002 jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu (PSPŚ), a od 2004 European Voice Teachers Association (EVTA).

Jest także założycielem kwintetu wokalnego Servi Domini Cantores (Śpiewający Słudzy Pana), do którego należą polscy księża absolwenci wydziałów wokalno-aktorskich akademii muzycznych, prowadzący ożywioną działalność duszpastersko-artystyczną.