Marcin Mogiła

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego. Wcześniej jego pedagogiem była wybitna pianistka Magdalena Lisak. Aktualnie jest studentem studiów doktoranckich w katowickiej akademii w klasie prof. Zbigniewa Raubo.

MarcinMogilaZdobywca III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2010 roku. Laureat Festiwalu Polskich Akademii Muzycznych w Warszawie oraz Estrady Młodych w Słupsku w 2012 roku. Został również wyróżniony jako pianista akompaniujący na konkursach wokalnych im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie i im. Krystyny Jamróz w Kielcach. Stały bywalec Międzynarodowych Kursów Pianistycznych w Kielcach. Uczestniczył także w kursach Morningside Music Bridge w Szanghaju i Kursach Mistrzowskich w ramach 65 Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju. Uczestnik konkursu fortepianowego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy oraz Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi. W październiku 2013 roku otrzymał wyróżnienie na Konkursie Muzyki Kameralnej w Częstochowie w duecie z wiolonczelistą Wojciechem Fudalą.

Repertuar Marcina Mogiły, prócz dzieł klasycznych i chopinowskich, obejmuje również utwory mniej grywane jednak o najwyższym stopniu trudności, jak wielkie parafrazy Leopolda Godowskiego, Andrzeja Schulz-Evlera czy Vingt Regards sur l’enfant Jésus Oliviera Messiaen?a. Jest wykonawcą dysponującym znakomitym warsztatem pianistycznym, posiada silnie zarysowaną osobowość muzyczną. Oprócz występów solowych, z pasją oddaję się również pracy pedagogicznej. Jako korepetytor współpracuje z wybitnymi pedagogami śpiewu. Jest założycielem i wiceprezesem Stowarzyszenia im. Jana Kiepury.