Nagrania



1. Izabela Białecka sopran

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Tomasz Pawłowski – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Contessa Almaviva / Porgi amor
Witold Friemann – Cudne oczy

2. Maciej Boberek bas

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Ariodante / Il Re di Scozia / Invida sorte avara
Stanisław Moniuszko – Piosnka żołnierza

3. Paweł Brożek tenor

Akademia Muzyczna w Krakowie
Katarzyna Rzeszutek – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Die Zauberflöte / Tamino / Dies Bildnis ist bezaubernd schön
Siergiej Rachmaninow – 12 romansów op. 14 / nr 11 Wiesiennije wody
2 etap
Georg Friedrich Händel – Messiah / Comfort ye, my people… Every valley shall be exalted
Siergiej Rachmaninow – 6 romansów op. 38 / nr 5 Son
Siergiej Rachmaninow – 12 romansów op. 21 / nr 5 Sireń
Siergiej Rachmaninow – 15 romansów op. 26 / nr 9 Ja apiat adinok
Charles Gounod – Faust / Faust / Salut demeure chaste et pure
Władysław Żeleński – Janek / Janek / Gdy ślub weźmiesz z Twoim Stachem
Salvatore Cardillo – Core ‘ngrato
3 etap
Gaetano Donizetti – L`elisir d`amore / Nemorino / Una furtiva lagrima
Giuseppe Verdi – Rigoletto / Duca / La donna è mobile
1 koncert laureatów (dyr. Sławomir Chrzanowski)
Giuseppe Verdi – Rigoletto / Duca / La donna è mobile
2 koncert laureatów (dyr. Paolo Fiamingo)
Gaetano Donizetti – L`elisir d`amore / Nemorino / Una furtiva lagrima

4. Stavros Chatzipentidis baryton

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Witold Janusz – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Orlando / Zoroaster / Lascia amor
Franz Schubert – Schwanengesang D.957 / nr 8 Der Atlas

5. Magdalena Chmielecka sopran

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Aleksandra Dąbrowska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Die Zauberflöte / Pamina / Ach, ich fühl’s
Siergiej Rachmaninow – 6 romansów op. 4 / nr 4 Nie poj krasawica pri mnie

6. Katarzyna Ćwiek mezzosopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – La clemenza di Tito / Sesto / Deh, per questo istante solo
Franz Schubert – Der Erlkönig D.328
2 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – La clemenza di Tito / Sesto / Parto, parto
Joseph Haydn – Stabat Mater / Fac me vere tecum flere
Franz Schubert – Gretchen am Spinnrade D.118 nr 2
Piotr Czajkowski – Jewgienij Oniegin / Olga / Ah, Tanja, Tanja… Ja nie sposobna
Jules Massenet – Werther / Charlotte / Va! Laisse couler mes larmes
Leonard Bernstein – Candide / Old Lady / I am easily Assimilated

7. Maria Domżał sopran

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Olena Skrok – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Cosi fan tutte / Fiordiligi / Temerari… Come scoglio
Piotr Czajkowski – 6 romansów op. 28 / nr 4 On tak mienia lubił
2 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Wielka msza c-moll KV427 / Et incarnatus est
Richard Strauss – 8 Gedichte aus Letzte Blätter op. 10 / nr 8 Allerseilen
Giacomo Puccini – La Boheme / Musetta / Quando m’en vo’
Charles Gounod – Romeo et Juliette / Juliette / Ah! Je veux vivre
Giuseppe Verdi – Luisa Miller / Luisa / Lo vidi, e’l primo palpito
Gaetano Donizetti – Lucia di Lammermoor / Lucia / Regnava nel silenzio

8. Aleksander Dryglas tenor

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Witold Janusz – fortepian
1 etap
Giovanni Paisiello – Il barbiere di Siviglia / Il Conte / Saper bramate
Franz Schubert – Winterreise D.911 / nr 15 Die Krähe

9. Dawid Dubec baryton

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Paweł Sommer – fortepian
1 etap
Krzysztof Penderecki – Powiało na mnie morze snów / Próżnia
Wolfgang Amadeusz Mozart – Cosi fan tutte / Guglielmo / Rivolgete a lui lo sguardo

10. Tomasz Dziwisz tenor

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Mateusz Lasatowicz – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Don Ottavio / Il mio tesoro
Gioacchino Rossini – La Danza

11. Mateusz Eckert baryton

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Alicja Tarczykowska – fortepian
1 etap
Siergiej Rachmaninow – 6 romansów op. 4 / nr 3 W molciani noci tajnoj
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le nozze di Figaro / Conte / Hai già vinta la causa… Vedrò mentr’io sospiro

12. Judyta Fąfara mezzosopran

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Małgorzata Zajączkowska – fortepian
1 etap
Johannes Brahms – 4 Lieder op. 43 / nr 1 Von ewiger Liebe
Georg Friedrich Haendel – Giulio Cesare / Sesto / Svegliatevi nel core

13. Michał Goławski baryton

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Orlando / Zoroaster / Sorge infausta una procella
Franz Schubert – Der Erlkönig D.328

14. Justyna Kopiszka mezzosopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Ewa Danilewska – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Rinaldo / Rinaldo / Or la tromba
Edward Pałłasz – Matki człowieczej lament

15. Paweł Kotarba baryton

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Mirella Malorny – fortepian
1 etap
Tadeusz Szeligowski – Piosenka o trzech Mauretankach
Francis Poulenc – 8 Chansons gaillardes / nr 7 La Belle jeunesse

16. Adam Kutny baryton

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Olena Skrok – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le nozze di Figaro / Conte / Hai già vinta la causa… Vedrò mentr’io sospiro
Maurice Ravel – Don Quichotte à Dulcinée / nr 3 Chanson à boire
2 etap
Richard Wagner – Tannhäuser / Wolfram / Wie Todesahnung… O du, mein holder Abendstern
Ralph Vaughan Williams – Songs of Travel / nr 6 The Infinite Shining Heavens
Vincenzo Bellini – Il puritani / Riccardo / Ah!, per sempre
Felix Mendelssohn–Bartholdy – Psalm 115 – Nicht unserm Namen, Herr / Er segne euch je mehr und mehr
Giuseppe Verdi – Don Carlos / Rodrigo / Son io, mio Carlo… O Carlo ascolta… Io morrò, ma lieto in core
3 etap
Gaetano Donizetti – L’elisir d’amore / Belcore / Come Paride vezzoso
Piotr Czajkowski – Jewgienij Oniegin / Jewgienij Oniegin / Wy mnie pisali
1 koncert laureatów (dyr. Sławomir Chrzanowski)
Piotr Czajkowski – Jewgienij Oniegin / Jewgienij Oniegin / Wy mnie pisali

17. Małgorzata Lipińska mezzosopran

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Olena Skrok – fortepian
1 etap
Stanisław Niewiadomski – Jaśkowa Dola 9 pieśni do słów Marii Konopnickiej / nr 9 Dzwony
Wolfgang Amadeusz Mozart – Cosi fan tutte / Dorabella / Ah! Scostati!… Smanie implacabili

18. Emil Ławecki tenor

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Krzysztof Trzaskowski – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Don Ottavio / Il mio tesoro
Franz Schubert – Ständchen D.957

19. Piotr Maciejowski tenor

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Alicja Tarczykowska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Idomeneo, Re di Creta / Idomeneo / Fuor del Mar
Arnold Schönberg – 4 Lieder op. 2 / nr 3 Erhebung
2 etap
Arnold Schönberg – Gurrelieder / Valdemar / So tanzen die Engel
Karol Szymanowski – 4 pieśni op. 41 / nr 4 Die letzte Lied
Piotr Czajkowski – Jewgienij Oniegin / Lenski / Kuda, Kuda?
Igor Strawiński – The Rake’s Progress / Tom Rakewell / Here I stand
Stefan Kisielewski – 5 pieśni do słow K. I. Gałczyńskiego / Dzika róża
Stanislao Gastaldon – Musica proibita op. 5

20. Julia Malik sopran

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Zaide / Zaide / Ruhe sanft, mein holdes Leben
Jean Sibelius – 5 pieśni op. 37 / nr 5 Flickan kom ifrån sin älsklings möte

21. Dominik Opaliński bas-baryton

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Maurycy Maria Stawujak – fortepian
1 etap
Ludwig van Beethoven – Fidelio / Rocco / Hat man nicht auch Gold beineben
Henryk Czyż – Do Doktora Pomidora

23. Magdalena Elżbieta Marchewka sopran

Akademia Muzyczna w Krakowie
Katarzyna Rzeszutek – fortepian
1 etap
Antonio Vivaldi – Il Farnace / Farnace / Gelido in ogni vena
Richard Strauss – 4 Lieder op. 27 / nr 3 Heimliche Auforderung

24. Katarzyna Misterka mezzosopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Bogusława Ciepierska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Mitridate, re di Ponto / Fernace / Va, l’error mio palesa
Felix Mendelssohn-Bartholdy – 12 Gesange op. 8 / nr 8 Hexenlied

26. Julia Gaweł sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Aleksandra Orłukowicz – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – La finta giardiniera / Sandrina / Crudeli Fermate… Ah Dal Pianto
Leonard Bernstein – I hate music / nr 3 I hate music!

28. Mariola Rudzińska kontralt

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Julia Laskowska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – La finta semplice KV51 / Giacinta / Che scompiglio, che flagello
Ludomir Różycki – Orfan op. 12 / To pełzam jak czerw

29. Natalia Ołów mezzosopran

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Monika Kolasińska – fortepian
1 etap
Stanisław Niewiadomski – Ach, jak mi smutno
Wolfgang Amadeusz Mozart – La clemenza di Tito / Sesto / Parto, parto
2 etap
Johann Sebastian Bach – Matthäus-Passion BWV 244 / Erbarme dich, mein Gott
Jules Massenet – Werther / Charlotte / Va! Laisse couler mes larmes
Jacques Offenbach – La Grande-duchesse de Gérolstein / La Grande-duchesse / Ah, que j’aime les militaires
Karol Szymanowski – Łabędź op. 7
Vincenzo Bellini – Adelson e Salvini / Nelly / Dopo l’oscuro nembo

30. Hanna Sosnowska sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Monika Kruk – fortepian
1 etap
Władysław Żeleński – Zawód
Wolfgang Amadeusz Mozart – La clemenza di Tito / Vitellia / Deh, se piacer mi vuoi

31. Natalia Stawicka sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Witold Janusz – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Die Zauberflöte / Königin der Nacht / Der Hölle Rache kocht in meinem Herzen
Ludomir Różycki – Rajski ptak

32. Agnieszka Styblińska sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Katarzyna Makowska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Die Zauberflöte / Pamina / Ach, ich fühl’s
Karol Szymanowski – Pieśni muezina szalonego op. 42 / nr 4 Allah Akbar

33. Damian Suchożebrski bas

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Szymon Musioł – fortepian
1 etap
Jan Gall – 3 Pieśni do słów Adama Asnyka op. 18 / nr 1 Zaczarowana królewna
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le nozze di Figaro / Figaro / Se vuol ballare

34. Magdalena Szuba sopran

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Alicja Tarczykowska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le nozze di Figaro / Contessa Almaviva / Porgi amor
Siergiej Rachmaninow – 6 romansów op. 4 / nr 4 Nie poj krasawica pri mnie

35. Marta Świderska mezzosopran

Hochschule für Musik und Darstellende Kunst, Frankfurt am Main
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Johannes Brahms – 4 Lieder op. 43 / nr 1 Von ewiger Liebe
Ignacy Jan Paderewski – 6 pieśni do słów Adama Mickiewicza op. 18 / nr 4 Nad wodą wielką i czystą
2 etap
Franz Schubert – Auflösung D.807
Siergiej Rachmaninow – 12 romansów op. 14 / nr 8 O, nie grusti
Gioacchino Rossini – Petite Messe Solennelle / Agnus Dei
George Bizet – Carmen / Carmen / Sequidilla – Près des remparts de Séville
Gaetano Donizetti – La Favorita / Leonora / Fia dunque vero… o mio Fernando!
3 etap
Camille Saint-Saëns – Samson et Dalila / Dalila / Mon coeur s’ouvre à ta voix
Giuseppe Verdi – Il Trovatore / Azucena / Stride la vampa
1 koncert laureatów (dyr. Sławomir Chrzanowski)
Camille Saint-Saëns – Samson et Dalila / Dalila / Mon coeur s’ouvre à ta voix
2 koncert laureatów (dyr. Paolo Fiamingo)
Giuseppe Verdi – Il Trovatore / Azucena / Stride la vampa

36. Patrycja Tańczyk sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Bogusława Ciepierska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Donna Anna / Crudele? Ah no, mio bene… Non mi dir
Tadeusz Baird – 4 pieśni do słów Juliana Tuwima / nr 4 Pieśń o dwóch wiatrach
2 etap
Johann Sebastian Bach – Matthäus-Passion BWV 244 / Aus Liebe will mein Heiland sterben
Siergiej Rachmaninow – 6 romansów op. 4 / nr 4 Nie poj krasawica pri mnie
Ernest Chausson – 7 Mélodies op. 2 / nr 7 Le Colibri
Jules Massenet – Manon / Manon / Je marche sur tous les chemins… Obéissons quand leur voix appelle

37. Hasmik Sahakyan sopran

Akademia Muzyczna w Krakowie
Katarzyna Rzeszutek – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Giulio Cesare / Cleopatra / Se pietà di me non senti
Karol Szymanowski – 12 pieśni kurpiowskich op. 58 / nr 12 Zarzyjze, kuniu

38. Magdalena Kozakiewicz sopran

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Szymon Musioł – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – L’Oca del Cairo / Auretta / Se fosse qui nascoso
Feliks Nowowiejski – Nie odwracaj czoła op. 16 nr 4

39. Marcela Wierzbicka sopran

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Oleksandr Yankevych – fortepian
1 etap
Joseph Haydn – La vera costanza / Rozyna / Misera, chi m’aiuta… Dove fuggo, ove m’ascondo
Joaquin Turina – Poema en forma de canciones op. 19 / nr 5 Las locas por amor
2 etap
Bedřich Smetana – Prodaná nevěsta / Marenka / Och jaký žal!… Ten lásky sen
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Paulus / Jerusalem, Jerusalem
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Donna Elvira / Ah chi mi dice mai
Franciszek Maklakiewicz – Liryka miłosna / Jakże możecie kwiaty
Hugo Wolf – Mörike Lieder / nr 12 Verborgenheit
3 etap
Georg Bizet – Carmen / Micaëla / C’est des contrebandiers… Je dis, que rien ne m’épouvante
Piotr Czajkowski – Jolanta / Jolanta / Niet niciewo nie nada… Atciewo eta prieżdie nie znala
1 koncert laureatów (dyr. Sławomir Chrzanowski)
Georg Bizet – Carmen / Micaëla / C’est des contrebandiers… Je dis, que rien ne m’épouvante

40. Dorota Wilk sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Mateusz Lasatowicz – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le nozze di Figaro / Contessa Almaviva / Porgi amor
Siergiej Rachmaninow – 12 romansów op. 21 / nr 7 Zdies charaszo

41. Małgorzata Wiśniewska sopran

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Szymon Musioł – fortepian
1 etap
Domenico Cimarosa – Giannina e Bernardone / Giannina / Poverella! Sventurata!
Franz Schubert – Erlafsee D.586

42. Nicole Wodzińska sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Mirella Malorny – fortepian
1 etap
Johannes Brahms – 6 Lieder op. 3 / nr 1 Liebestreu
Karol Szymanowski – 12 pieśni kurpiowskich op. 58 / nr 4 U jeziorecka

43. Aleksandra Olczyk sopran

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Marek Kamola – fortepian
1 etap
Karol Szymanowski – 12 pieśni kurpiowskich op. 58 / nr 2 Wysła burzycka
Joseph Haydn – Il mondo della luna / Flaminia / Region nell’alma siede

44. Sławomir Broś bas

Akademia Muzyczna w Krakowie
Ewelina Markiel – fortepian
1 etap
Ludwig van Beethoven – Fidelio / Rocco / Hat man nicht auch Gold beineben
Stanisław Moniuszko – Stary kapral

45. Justyna Bujak sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Monika Kruk – fortepian
1 etap
Gustav Mahler – Lieder und Gesänge aus der Jugendzeit / nr 1 Frühlingsmorgen
Wolfgang Amadeusz Mozart – Idomeneo, Re di Creta / Ilia / Quando avran fine omai … Padre, germani, addio!
2 etap
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Paulus / Jerusalem, Jerusalem
Vincenco Bellini – I Capuleti e i Montecchi / Giulietta / Eccomi in lieta vesta… Oh, quante volte
Richard Strauss – 8 Gedichte aus Letzte Blätter op. 10 / nr 8 Allerseilen
Giacomo Puccini – Turandot / Liu / Signore ascolta
Giacomo Puccini – La Bohème / Mimi / Donde lieta usci

46. Anna Choczaj sopran

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Tomasz Pawłowski – fortepian
1 etap
Richard Strauss – 8 Gedichte aus Letzte Blätter op. 10 / nr 1 Zueignung
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Susanna / Giunse alfin il momento… Deh vieni, non tardar

47. Agata Chodorek sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Monika Kruk – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Batti batti
Miłosz Bembinow – Letters / nr 3 From dusk till dawn

48. Alicja Ciesielczuk sopran

Akademia Muzyczna w Krakowie
Katarzyna Rzeszutek – fortepian
1 etap
Ludomir Różycki – Aaa kotki dwa
Claude Debussy – Pierrot

49. Magdalena Czarnecka sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Lidia Zdulska – fortepian
1 etap
Christoph Wilibald Gluck – Orfeo ed Euridice / Euridice / Qual vita e questa mai… Che fiero momento
Richard Strauss – 8 Gedichte aus Letzte Blätter op. 10 / nr 1 Zueignung

50. Kinga Czyż mezzosopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Bogusława Ciepierska – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Rodelinda / Ruggiero / Sta nell’Ircana
Stanisław Moniuszko – Żal dziewczyny

51. Agata Dembska-Kornaga mezzosopran

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Marek Kamola – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Cherubino / Non so piu cosa son, cosa faccio
Stanisław Niewiadomski – Jaśkowa Dola 9 pieśni do słów Marii Konopnickiej / nr 9 Dzwony
2 etap
Johann Sebastian Bach – Matthäus-Passion BWV 244 / Erbarm es Gott!… Können Tränen meiner Wangen
Jules Massenet – Werther / Charlotte / Va! laisse couler mes larmes
George Bizet – Carmen / Carmen / Sequidilla – Près des remparts de Séville
Stanisław Moniuszko – Straszny dwór / Jadwiga / Biegnie słuchać w lasy, w knieje
Franz Schubert – Gretchen am Spinnrade D.118
3 etap
Camille Saint-Saëns – Samson et Dalila / Dalila / Amour! Viens aider ma faiblesse!
Charles Gounod – Faust / Siébel / Faites-lui mes aveux
1 koncert laureatów (dyr. Sławomir Chrzanowski)
Charles Gounod – Faust / Siébel / Faites-lui mes aveux
2 koncert laureatów (dyr. Paolo Fiamingo)
Camille Saint-Saëns – Samson et Dalila / Dalila / Amour! Viens aider ma faiblesse!

52. Dominika Dobrolińska sopran

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Szymon Musioł – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Giulio Cesare / Cleopatra / Vegli pure il germano… Tu la mia stella sei
Andrzej Koszewski – Kołysanka

54. Paulina Horajska sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Bogusława Ciepierska – fortepian
1 etap
Claudio Monteverdi – Quel sguardo sdegnosetto
Karol Szymanowski – 12 pieśni kurpiowskich op. 58 nr 4 / U jeziorecka
2 etap
Henry Purcell – Sweeter than roses
Wolfgang Amadeusz Mozart – Nehmt meinen dank KV383
Carl Maria von Weber – Der Freischütz / Ännchen / Kommt ein schlanker Bursch gegangen
Franz Schubert – Der Musensohn D.764
Georg Friedrich Händel – Mesiah / Rejoice greatly, o daughter of Zion!

55. Katarzyna Jakóbczyk sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Witold Janusz – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Cosi fan tutte / Despina / Una donna a quindici anni
Johannes Brahms – 5 Lieder op. 105 / nr 4 Auf dem Kirchhofe

56. Łukasz Jakubczak bas

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Gabriela Glapska – fortepian
1 etap
Henryk Czyż – Pożegnania / Kochałem panią
Franz Schubert – Schwanengesang D.957 / nr 8 Der Atlas

57. Michał Janicki baryton

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Tomasz Pawłowski – fortepian
1 etap
Fryderyk Chopin – Śpiew z mogiły
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Leporello / Eh, conlotevi… Madamina il catalogo è questo

58. Dawid Janowiak bas-baryton

Akademia Muzyczna w Krakowie
Katarzyna Rzeszutek – fortepian
1 etap
Mieczysław Karłowicz – Po szerokim, po szerokim morzu op. 3 nr 9
Franz Schubert – Winterreise D.911 / nr 20 Der Wegweiser

59. Joanna Kędzior sopran

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Alicja Tarczykowska – fortepian
1 etap
Christoph Wilibald Gluck – Orfeo ed Euridice / Euridice / Qual vita e questa mai… Che fiero momento
Grażyna Bacewicz – Boli mnie głowa

60. Kamila Kondraciuk sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Mateusz Lasatowicz – fortepian
1 etap
Giovanni Battista Pergolesi – La serva padrona / Serpina / Stizzoso, mio stizzoso
Karol Szymanowski – 12 pieśni kurpiowskich op. 58 / nr 2 Wysła burzycka

61. Malwina Konieczka sopran

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Szymon Musioł – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Donna Elvira / Ah! fuggi il traditor!
Pietro Mascagni – Allora ed ora

62. Natalia Kordecka-Kolo sopran

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Małgorzata Zajączkowska-Warsza – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Theodora / Theodora / Angels, ever bright and fair
Franz Schubert – An den Mond
2 etap
Johann Sebastian Bach – Matthäus-Passion BWV 244 / Blute nur, du liebes Herz
Vincenzo Bellini – I Capuletti e i Montecchi / Giulietta / Eccomi in lieta vesta… Oh! Quante volte
Claude Debussy – Nuit d’etoiles
Franz Lehár – Die lustige Witwe / Hanna / Pieśń Wilii

63. Kinga Krajnik sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Monika Kruk – fortepian
1 etap
Stanisław Moniuszko – O Zosi sierocie
Franz Schubert – 4 Refrainlieder D.866 / nr 3 Die Männer sind mechant

64. Alicja Krasińska sopran

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Joseph Haydn – Orlando Paladino / Eurilla / Ah se dire io vi potessi
Heitor Villa-Lobos – Bachianas Brasileiras nr 5 / cz. II Dansa

65. Edyta Langer sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Karol Szymanowski – Pieśni księżniczki z baśni op. 31 / nr 3 Złote trzewiczki
Isabelle Aboulker – Je t`aime

66. Aleksandra Lisowska sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Tomasz Kaczmarek – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Cosi fan tutte / Despina / Una donna a quindici anni
Henryk Opieński – Pieśń majowa

67. Natalia Weronika Łęt mezzosopran

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Gabriela Glapska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Cherubino / Voi che sapete
Hugo Wolf – Mörike Lieder / nr 12 Verborgenheit

68. Karolina Makuła mezzosopran

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Alicja Tarczykowska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – La clemenza di Tito / Sextus / Deh, per questo istante solo
Piotr Czajkowski – Zabyt tak skora

69. Bartosz Nowak tenor

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Monika Kruk – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Die Zauberflöte / Tamino / Dies Bildnis ist bezaubernd schön
Karol Szymanowski – Daleko został cały świat op. 2 nr 1
2 etap
Johann Sebastian Bach – Magnificat BWV 243 / Depsuit potentes
Joseph Haydn – Die Schöpfung / Uriel / Und Gott schuf den Menschen… Mit Würd’ und Hoheit
Piotr Czajkowski – Eugene Onegin / Lenski / Kuda, kuda?
Nikołaj Rimski-Korsakow – Sadko / Piesnja indyjskovo gostja
Stanisław Moniuszko – Flis / Franek / Płyną tratwy po Wiśle

70. Kamila Nowak sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Feliks Nowowiejski – Kazała mi mama op. 27 nr 4
Francis Poulenc – 5 Poèmes de Max Jacob / nr 3 La petite servante
2 etap
Franz Liszt – Die Legende von der heiligen Elisabeth / Elisabeth / O Tag der Trauer
Józef Michał Poniatowski – Gelmina / Gelmina / Dite a lui che m’ama tanto
Franciszek Maklakiewicz – Liryka miłosna / A jeśli chcesz zapomnieć
Leonard Bernstein – I hate music
nr 1 My name ist Barbara

nr 2 Jupiter has seven moons
nr 3 I hate music!
nr 4 A big Indian and a little Indian
nr 5 I’m a person too

71. Hanna Okońska sopran

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Agata Misiak – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Die Entführung aus dem Serail / Blonde / Durch Zärtlichkeit und Schmeicheln
Siergiej Rachmaninow – 12 romansów op. 21 / nr 7 Zdies charaszo
2 etap
Johann Sebastian Bach – Ich hatte viel Bekümmernis BWV 21 / Seufzer, Tränen, Kummer, Not
Karol Szymanowski – 12 pieśni kurpiowskich op. 58 / nr 7 Ściani dumbek
Geatano Donizetii – Linda di chamounix / Linda / O luce di guest’ anima
Paweł Tomasz Grajnert – Misterioso nr 1

72. Anna Parysz sopran

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Tomasz Pawłowski – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Die Zauberflöte / Pamina / Ach, ich fühl’s
Ludomir Różycki – Rajski ptak

73. Magdalena Pluta mezzosopran

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Monika Kolasińska – fortepian
1 etap
Christoph Wilibald Gluck – Orfeo ed Euridice / Orfeo / scena z I aktu Restar vogl’io… Chiamo il mio ben cosi, Euridice… Cerco il mio ben cosi, Euridice!… Piango il mio ben cosi
Richard Strauss – 8 Gedichte aus Letzte Blätter op. 10 / nr 1 Zueignung
2 etap
Giovanni Battista Pergolesi – Stabat Mater / Fac ut portem Christi mortem
Franz Schubert – Gretchen am Spinnrade D.118
Piotr Czajkowski – Zabyt tak skora
Gaetano Donizetti – Lucrezia Borgia / Maffio Orsini / Nella fatal di Rimini

74. Rafał Polek baryton

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Gabriela Glapska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Figaro / Non piu andrai
Piotr Czajkowski – 6 romansów op. 38 / nr 1 Serenada Don Juna
2 etap
Georg Friedrich Händel – Judas Maccabaeus / Simon / With pious hearts
Giacomo Carissimi – Vittoria, mio core!
Franz Schubert – Schwanengesang D.957 / nr 12 Am Meer
Stanisław Moniuszko – Pieśń wojenna
Ralph Vaughan Williams – Songs of Travel / The Vagabond
Stanisław Moniuszko – Verbum nobile / Stanisław / Nakaż niech ożywcze słonko

75. Marlena Pryszcz sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Mateusz Lasatowicz – fortepian
1 etap
Friedrich Händel – Giulio Cesare / Cleopatra / Tu la mia stella sei
Witold Frieman – Pantofelki

76. Jasin Rammal bas

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Monika Kolasińska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Die Zauberflöte / Sarastro / In diesen heilgen Hallen
Johannes Brahms – 4 Lieder op. 43 / nr 2 Mainacht

77. Wojciech Rasiak bas

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Szymon Musioł – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Figaro / Bravo Signor padrone… Se vuol ballare
Ralph Vaughan Williams – Songs of Travel / The Vagabond
2 etap
Johann Sebastian Bach – Matthäus-Passion BWV 244 / Am Abend da es kühle war… Mache dich, meine Herze, rein
Gioacchino Rossini – Il Barbiere di Siviglia / Don Basilio / La calunnia e un venticello
Franz Schubert – Der Wanderer D.489
Giacomo Puccini – La Bohème / Colline / Vecchia zimarra
Vincenzo Bellini – Sonnambula / Rodolfo / Vi ravviso, o luoghi ameni

78. Michał Rudziński bas

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Julia Laskowska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Die Zauberflöte / Sarastro / O Isis und Osiris
Zygmunt Noskowski – Stach
2 etap
Mieczysław Karłowicz – Mów do mnie jeszcze op. 3 nr 1
Franz Schubert – Fahrt zum Hades D.526
Wolfgang Amadeusz Mozart – La betulia Liberata / Achior / Te solo adoro
Amilcare Ponchielli – La Gioconda / Alvise / Si, morir ella de’!
Siergiej Rachmaninow – 15 romansów op. 26 / nr 2 Wsio atniał u mienia
Giuseppe Verdi – Simon Boccanegra / Fiesco / Fiesco il lacerato spirito

79. Zofia Skowron sopran

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Gabriela Gapska – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Mesiah / Rejoice greatly, o daughter of Zion!
Karol Szymanowski – 12 pieśni kurpiowskich op. 58 / nr 6 Bzicem kunia

80. Łukasz Skrobek baryton

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Irina Krasavina – fortepian
1 etap
Hugo Wolf – Mörike Lieder / nr 25 Schlafendes Jesuskind
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le nozze di Figaro / Conte / Hai gia vinta la causa… Vedro mentr’io sospiro
2 etap
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Paulus / Gott, sei mir gnädig
Richard Strauss – Ariadne auf Naxos / Harlekin / Lieben, hassen, hoffen, zagen
Fryderyk Chopin – Wojak
Piotr Czajkowski – 6 romansów op. 6 / nr 5 Atciewo
Józef Świder – Chamber music do słów James Joyce / Strings in the earth
Siergiej Rachmaninow – Aleko / Aleko / Wies tabor spit

81. Marta Anna Stachyra mezzosopran

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Grażyna Malec-Przedlacka – fortepian
1 etap
Piotr Czajkowski – 6 romansów op. 6 / nr 2 Ni słowa, o drug moj
Jerzy Bauer – Pstrąg Pana Schuberta
2 etap
Gioacchino Rossini – L’Italiana in Algeri / Isabella / Cruda sorte
Antonio Vivaldi – Magnificat g-moll RV 611 / Quia respexit
Jules Massenet – Werther / Charlotte / Va! Laisse couler mes larmes
Carlos Guastavino – La rosa y el sauce
Stanisław Niewiadomski – Kołysanka
Georges Bizet – Carmen / Carmen / Habanera – L`amour est un oiseau rebelle

82. Martyna Sułek sopran

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Julia Laskowska – fortepian
1 etap
Władysław Żeleński – Brzozy
Franz Schubert – Gretchen am Spinnrade D.118

83. Paweł Ślusarz bas

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Ewa Danilewska – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Leporello / Madamina, il catalogo e questo
Piotr Czajkowski – 7 romansów op. 47 / nr 5 Blagaslawlaju was, lesa

84. Paweł Trojak baryton

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Monika Kolasińska – fortepian
1 etap
Stanisław Moniuszko – Dwie zorze
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Figaro / Bravo Signor padrone… Se vuol ballare
2 etap
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Elias / Elias / Es ist Genug
Gaetano Donizetti – Don Pasquale / Malatesta / Bella siccome un angelo
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Figaro / Non piu andrai
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Leporello / Eh, conlotevi… Madamina il catalogo e cuesto
Piotr Czajkowski – 6 romansów op. 38 / nr 1 Serenada Don Juna
3 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Don Giovanni / Fin ch’han dal vino
Georges Bizet – Carmen / Escamillo / Votre toast, je peux vous le rendre

85. Karolina Brokos sopran

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Witold Janusz – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Rinaldo / Almirena / Armida, dispietata… Laschia ch`io pianga
Felix Mendelssohn-Bartholdy – 12 Gesange op. 8 / nr 8 Hexenlied

86. Konrad Cygal tenor

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Dagmara Niedziela – fortepian
1 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – La finta giardiniera / Belfiore / Che belta,che leggiadria
Jan Gall – Ta czarowna, cicha noc majowa

87. Sylwia Frączek sopran

Akademia Muzyczna w Krakowie
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Joseph Haydn, Domenico Cimarosa – I due supposti Conti / Beatrice / Infelice sventurata
Siergiej Rachmaninow – 6 romansów op. 4 / nr 4 Nie poj krasawica pri mnie

88. Izabela Wesołowska

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach
Katarzyna Sroka – fortepian
1 etap
Antonio Lotti – L’infedelta punita / Ricimero / Pur dicesti, o bocca bella
Stanisław Niewiadomski – Śmieją się złote łany
2 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Vado, ma dove KV583
Franz Schubert – Die Forelle D.550
Giuseppe Sarti – Giulio Sabino / Giulio / Lungi dal caro bene

89. Joanna Żelazny

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie
Leokadia Sochacka – Lachman – fortepian
1 etap
Johann Sebastian Bach – Pfingstkantate BWV 68 / Mein glau¨biges Herze frohlocke
Karol Szymanowski – 12 pieśni kurpiowskich op. 58 / nr 3 Uwoz mamo roz

90. Kamila Bednarz

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Michał Goławski – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Rodelinda / Bertarida / Dove sei amato bene
Ludomir Różycki – Łabędź

91. Michalina Buga

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie
Grażyna Malec-Przedlacka – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Giulio Cesare / Cleopatra / V’adoro pupille
Karol Szymanowski – 12 pieśni kurpiowskich op. 58 / nr 3 Uwoz mamo roz

92. Katarzyna Cyganik

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Michał Goławski – fortepian
1 etap
Antonio Vivaldi – Juditha triumphans / Holofernes / Sede, o cara
Stanisław Moniuszko – Groźna dziewczyna

93. Barbara Dratwińska

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu
Marcin Mogiła – fortepian
1 etap
Benedetto Marcello – Il mio bel foco… Quella fiamma
Grażyna Bacewicz – Sroczka
2 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Cosi fan tutte / Despina / Una donna a quindici anni
Hugo Wolf – Mörike Lieder / nr 12 Verborgenheit
Stanisław Niewiadomski – Między name nic nie było

94. Dagmara Gabryelska

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu
Michał Biel – fortepian
1 etap
Antonio Caldara – Sebben crudele
Ludomir Różycki – Ballada op. 25

95. Artur Garbas

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Michał Goławski – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Judas Maccabaeus / Simon / I feel… Arm, ye brave
Stanisław Niewiadomski – Nie swatała mi Cię swatka
2 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Cosi fan tutte / Gulgielmo / Le nostre pene… Non siate ritrosi
Franz Schubert – Die schöne Müllerin D.795 / nr 3 Halt
Stanisław Moniuszko – Verbum nobile / Stanisław / Nakaż niech ożywcze słonko

96. Aleksandra Gorajczyk

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu
Michał Biel – fortepian
1 etap
Giovanni Battista Pergolesi – Se tu m’ami
Karol Szymanowski – 12 pieśni kurpiowskich op. 58 / nr 1 Lecioły zurazie

97. Betty Ibata

Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi
Małgorzata Jabłonowska-Kacprzak – fortepian
1 etap
Giovanni Battista Pergolesi – La serva padrona / Serpina / Stizzoso, mio stizzoso
Ignacy Jan Paderewski – 4 pieśni op. 7 / nr 4 Chłopca mego mi zabrali

98. Natalia Jasińska

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Michał Goławski – fortepian
1 etap
Giuseppe Sarti – Giulio Sabino / Giulio / Lungi dal caro bene
Stanisław Niewiadomski – Otwórz Janku op. 39 nr 2

99. Sylwia Kapela

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Henry Purcell – Dido and Aeneas / Dido / When I am laid in earth
Mieczysław Karłowicz – Na śniegu op. 1 nr 3

100. Marzena Michalczyk

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach
Bogusława Ciepierska – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Rinaldo / Almirena / Combatti da forte
Feliks Nowowiejski – Odejdź Jasiu od okienka op. 47 nr 6

101. Joanna Mikuła

Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie
Michał Biel – fortepian
1 etap
Giulio Caccini – Amarilli mia bella
Ludomir Różycki – Rajski ptak

102. Paulina Nowak

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach
Bogusława Ciepierska – fortepian
1 etap
Benedetto Marcello – Il mio bel foco… Quella fiamma
Karol Szymanowski – 12 pieśni kurpiowskich op. 58 / nr 2 Wysła burzycka

103. Katarzyna Poździał

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Michał Goławski – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Giulio Cesare / Cleopatra / Piangero la sorte mia
Ludomir Różycki – Spojrzyj ach wokół
2 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Cosi fan tutte / Despina / In uomini, in soldati
Franz Schubert – Auf dem Wasser zu singen D.774
Grażyna Bacewicz – Sroczka
3 etap
Giacomo Puccini – La Boheme / Musetta / Quando m’en vo
1 koncert laureatów (dyr. Sławomir Chrzanowski)
Giacomo Puccini – La Boheme / Musetta / Quando m’en vo

104. Michał Prószyński

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Johann Sebastian Bach – Magnificat BWV 243 / Depsuit potentes
Ignacy Jan Paderewski – 6 pieśni do słów Adama Mickiewicza op. 18 / nr 5 Tylem wytrwał
2 etap
Joseph Haydn – Die Schöpfung / Uriel / Und Gott schuf den Menschen… Mit Würd’ und Hoheit angetan
Edvard Grieg – Hjertets Melodier op. 5 / nr 3 Ich liebe dich
Rodolfo Falvo – Dicitencello vuje
3 etap
Giuseppe Verdi – Rigoletto / Duca / Questa o quella
1 koncert laureatów (dyr. Sławomir Chrzanowski)
Giuseppe Verdi – Rigoletto / Duca / Questa o quella

105. Aleksandra Ptak

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Opolu
Beata Danilewska – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Mesiah / How beautiful are the feet
Karol Szymanowski – 12 pieśni kurpiowskich op. 58 / nr 4 U jeziorecka

106. Marta Schnura

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Michał Goławski – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Il Floridante / Elmira / Ma pria vedro le stelle
Ignacy Jan Paderewski – 4 pieśni op. 7 / nr 1 Gdy ostatnia róża zwiędła

107. Szymon Szymik

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Michał Goławski – fortepian
1 etap
Antonio Vivaldi – Tito Manlio / Tito / Se il cor guerriro
Ludomir Różycki – Kiedy Cię moje oplotą sny
2 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Figaro / Se vuol ballare
Edvard Grieg – Hjertets Melodier op. 5 / nr 3 Ich liebe dich
Piotr Czajkowski – 6 romansów op. 38 / nr 1 Serenada Don Juna
3 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Figaro / Non piu andrai
1 koncert laureatów (dyr. Sławomir Chrzanowski)
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Figaro / Non piu andrai
2 koncert laureatów (dyr. Paolo Fiamingo)
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Figaro / Non piu andrai

108. Dorota Turek

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Michał Goławski – fortepian
1 etap
Antonio Vivaldi – La verita in cimento / Rosane / Solo quella guancia bella
Mieczysław Karłowicz – Skąd pierwsze gwiazdy op. 1 nr 2

109. Sawa Bańka

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu
Oskar Bąkiewicz – fortepian
1 etap
Domenico Sarri – Sen corre l’agnelletta
Mieczysław Karłowicz – Zasmuconej op. 1 nr 1

110. Marcin Ciesielczuk

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu
Marcin Mogiła – fortepian
1 etap
Alessandro Scarlatti – Il Pompeo / Sesto / O cessate di piagarmi
Fryderyk Chopin – Czary
2 etap
Franz Schubert – Die schöne Müllerin D.795 / nr 10 Thränenregen
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Leporello / Notte e giorno faticar

111. Magdalena Dudek

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu
Jerzy Adamowski – fortepian
1 etap
Georg Friedrich Händel – Agrippina / Poppea / Bel piacere e godere fido amor
Feliks Nowowiejski – Odejdź Jasiu od okienka op. 47 nr 6
2 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Das Veilchen KV476
Nikołaj Rimski-Korsakow – Snieguroćka / Snieguroćka / Z padruszkami
3 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Zerlina / Ma se colpa io non ho… Batti, batti, o bel Masetto
1 koncert laureatów (dyr. Sławomir Chrzanowski)
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Zerlina / Ma se colpa io non ho… Batti, batti, o bel Masetto
2 koncert laureatów (dyr. Paolo Fiamingo)
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Zerlina / Ma se colpa io non ho… Batti, batti, o bel Masetto

112. Zuzanna Hwang

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Antonio Vivaldi – Juditha triumphans / Vagaus / O servi volate
Stanisław Moniuszko – Polna różyczka

113. Katarzyna Ignatowicz

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie
Renata Stec-Fill – fortepian
1 etap
Alessandro Scarlatti – Sento nel core
Stanisław Moniuszko – Polna różyczka
2 etap
Robert Schumann – Myrthen op. 25 / nr 1 Widmung
Ruperto Chapi – Les hijas del Zebedeo / Luisa / Al pensar en el dueño de mis amores

114. Tomasz Łykowski

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu
Monika Kruk – fortepian
1 etap
Alessandro Scarlatti – Cara e dolce
Bolesław Dembiński – Tęsknota górala
2 etap
Reinhold Glière – 11 romansów op. 28 / nr 2 Wastoćnaja piesń
Cesare Andrea Bixio – Mamma son tanto felice

116. Oliwia Mnich

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu
Michał Biel – fortepian
1 etap
Giovanni Battista Pergolesi – Se tu m’ami
Stanisław Moniuszko – Złota rybka

117. Magdalena Niedbała

Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie
Grzegorz Biegas – fortepian
1 etap
Marco Antonio Cesti – Intorno all’idol mio
Oskar Kolberg – Talizman

118. Michał Tadeusz Noworyta

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu
Marcin Mogiła – fortepian
1 etap
Francesco Durante – Preghiera Vergin tutto amor
Fryderyk Chopin – Wojak
2 etap
Franz Schubert – Die Forelle D.550
Giuseppe Verdi – Il Poveretto
3 etap
Georg Friedrich Haendel – Xerxes / Xerxes / Frondi tenere… Ombra mai fu
1 koncert laureatów (dyr. Sławomir Chrzanowski)
Georg Friedrich Haendel – Xerxes / Xerxes / Frondi tenere… Ombra mai fu

119. Artur Plinta

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach
Bogusława Ciepierska – fortepian
1 etap
Giovanni Maria Bononcini – Deh piu a me non v’ascondete
Fryderyk Chopin – Pierścień
2 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – An Chloё KV524
Georg Friedrich Händel – Giulio Cesare / Sesto / Cara speme, questo core
3 etap
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Cherubino / Voi che sapete
1 koncert laureatów (dyr. Sławomir Chrzanowski)
Wolfgang Amadeusz Mozart – Le Nozze di Figaro / Cherubino / Voi che sapete

120. Alina Prochowska

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie
Leokadia Sochacka-Lachman – fortepian
1 etap
Alessandro Scarlatti – Togliete mi la vita ancor
Ignacy Jan Paderewski – 4 pieśni op. 7 / nr 1 Gdy ostatnia róża zwiędła
2 etap
Franz Schubert – Rastlose liebe D.138
Mieczysław Karłowicz – Z erotyków op. 3 nr 6

121. Oskar Strumiński

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu
Marcin Mogiła – fortepian
1 etap
Antonio Caldara – Sebben crudele
Stanisław Niewiadomski – Jakże cię mam brać dziewczyno

122. Agnieszka Talarczyk

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Michał Goławski – fortepian
1 etap
Antonio Caldara – Alma del core
Stanisław Moniuszko – Niech się panie stroją w pasy

123. Tomasz Theil

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Michał Goławski – fortepian
1 etap
Francesco Durante – Preghiera Vergin tutto amor
Fryderyk Chopin – Hulanka
2 etap
Franz Schubert – Winterreise D.911 / nr 24 Der Leiermann
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni / Masetto / Ho capito, signor si!