Paolo Fiamingo

Ukończył z wyróżnieniem klasę fortepianu i dyrygentury w Konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Turynie oraz odbył studia literatury współczesnej na Uniwersytecie Turyńskim. Kontynuował studia w klasie fortepianu Vincenzo Vitalego w Neapolu, a dyrygenturę w Mediolanie w klasie Juliusa Kalmara.

Koncertował niemalże we wszystkich krajach Europyfiamingo oraz Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii, w tak prestiżowych salach jak Teatro Regio w Turynie, Rumuńskie Ateneum w Bukareszcie, Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Kioi Hall w Tokio. Dyrygował między innymi orkiestrami symfonicznymi Râmnicu Vâlcea, Bacău i Craiova (Ruminia), Narodową Orkiestrą Symfoniczną Mołdawii, Orkiestrą Filharmoniczną Veneta, Qingdao Symphony Orchestra, Libera Chamber Orchestra w Tokio oraz prowadził spektakle na scenach Teatro Regio w Parmie, Teatro Valli w Reggio Emilia, Teatro Amilcare Ponchielli w Cremonie, Teatro Fraschini w Pavie czy Mitaka Arts Center w Tokyo.

Jego repertuar symfoniczny obejmuje dzieła od baroku do utworów kompozytorów współczesnych. Operowy repertuar Paolo Fiamingo to takie dzieła jak La serva padrona G. B. Pergolesiego, Orfeo ed Euridice Ch. W. Glucka, Le nozze di Figaro W. A. Mozarta, Elisir d’amore, Il campanello, Don Pasquale i Rita G. Donizettiego, Norma V. Belliniego, Aida, Nabucco, Rigoletto, Il Trovatore, La Traviata, Un ballo in maschera G.Verdiego, Cavalleria rusticana P. Mascagniego, Boheme, Tosca i Turandot G. Pucciniego, The Little Sweep B. Brittena, Hansel und Gretel E. Humperdincka, Roméo et Juliette Ch. Gounoda, Příhody lišky Bystroušky L. Janacka a także kilka operetek: Die lustige Witwe, Das Land des Lächelns F. Lehara, Ein Walzertraum O. Strausa, No, No, Nanette V. Youmansa.

Paolo Fiamingo nagrywał dla watykańskiego i hiszpańskiego radia oraz telewizji włoskiej, bułgarskiej, tunezyjskiej, rosyjskiej, portugalskiej i chińskiej. Współpracował z Teatro Giuseppe Verdi w Trieście, Narodową Orkiestrą Symfoniczną RAI w Turynie i NCPA Opera House w Pekinie.

Jest korepetytorem w Konserwatorium Verdiego w Turynie, dyrektorem muzycznym Orchestra Sinfonica Amatoriale Italiana oraz od 2011 jest dyrektorem muzycznym i repertuarowym w Arena di Verona.